FİKRİNİZ Mİ VAR ?
Sizin fikirleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Eksik dişleri telafi etmek amacıyla, günümüzde en yaygın kullanılan diş tedavilerinden birisi diş implantlarıdır. Diş implantları, sonuç bakımından en başarılı ve diş sağlığını koruyucu tedavilerden bir tanesi olarak, tercih edilen tedavilerin başında gelir. Temel olarak implant tedavisi, lokal anestezi uygulanarak, çene kemiğine yerleştirilen, titanyumdan yapılmış suni diş kökleridir. Operasyon sonucunda çene kemiğine yerleşen implantlar, kemik ile hücresel düzeyde bir bağlantı kurmakta ve vücudun normal bir parçası haline gelmektedir.

implant tedavisi

Ankara İmplant Fiyatları

İmplant, birçok farkı malzemeden üretilebilmektedir. Nispeten uzun bir tedavi süreci olan implant fiyatları çok kullanılan malzemenin fiyatına, bulunduğunuz şehre ve hekime göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ankara implant tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Kimlere implant tedavisi uygulanabilir?

İmplant tedavisi, hemen her yaştan kişiye uygulanabilmekle birlikte, yalnızca gelişmekte olan çocuklar için uygun değildir. Bunun dışında genç, orta yaş ve ileri yaştaki herkese başarı ile implant tedavisi uygulanabilir. Diyabet ve yüksek tansiyon hastalıkları söz konusuysa, implant tedavisinde bazı önlemler alınmaktadır ancak başarılı ile tüm işlemler uygulanabilir ve eksik dişler giderilir.

Diş veya dişeti problemi bulunan, diş çürüğü ve benzer sebeplerle diş eksikliği yaşamış her hasta implant tedavisi alabilir.  

Hareketli ya da sabit protez kullanan hastalarda implant tedavisi, protezlerin sabitlenmesi amacıyla kullanılabilmektedir. İmplantlar, sabit köprülerin yerine de uygulanabilmektedir.  

İmplant tedavisinde sigara tüketimi, tedavinin başarısını düşüren faktörlerdendir. Ancak implant tedavisinin uygulanabilirliğini ortadan kaldırmamaktadır. Sigara içen ve diş kaybı olan hastalara da rahatlıkla implant tedavisi uygulanabilmektedir.

ankara implant tedavisi 2

 

İmplant tedavisi, hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Eksik dişler için uygulanan tedaviler arasında, en çok tercih edilen tedavi türlerinden olan implant tedavisi, aşağıdaki durumların geçerli olduğu vakalarda sıkça uygulanmaktadır. Tek diş eksikliği olan durumlarda bu tedavi tercih edilmektedir. İmplant tedavisine alternatif olan köprü tedavisi ile arasında bazı farklar vardır. İmplant tedavisinde eksik dişlerin komşu dişlerinin kesilmesine gerek yoktur. Çürüme riski söz konusu değildir ve doğal diş görünümüne en yakın olan tedavi, implant tedavisidir. Birden fazla sayıda diş eksikliği durumunda da implant tedavisi uygulanabilmekedir. Fazla sayıda diş eksikliği durumunda implantlar, hareketli protezlere göre daha iyi sonuç vermektedir. Hareketli protez tedavilerinde kemik erimesi riski söz konusu olabilmektedir. Hareketli protez tedavisinde dişlere yerleştirilen kroşeler, yani tutucu parçalar dişlere yük binmesine neden olarak zayıflatır. İmplant tedavisinde böyle bir durum söz konusu değildir.